Nieoficjalne Forum Farmeramy

To całkowicie nieoficjalne Forum Farmermamy.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Serdecznie witam na Nieoficjalnym Forum Farmeramy!

#16 Jun-30-10 14:50:44

kotekbehemotek

Kiełek

6244860
Skąd: śmietnik 4 klapa 3
Zarejestrowany: Jun-24-10
Posty: 26
Punktów :   
Twój nick na Farmeramie: kotekbehemotek
Twój poziom: 51

Re: Kulinaria :)

zrobiłam tiramisu normalnie pyszota !!!


le mruuuu le miałłłłł

Offline

 

#17 Jul-09-10 00:21:01

Auraya

Moderator

Zarejestrowany: Jun-12-10
Posty: 86
Punktów :   
Twój nick na Farmeramie: Auraya82

Re: Kulinaria :)

Tak sobie siedzę w nocy przed kompem, pies śpi, mąż też (wreszcie nieograniczony dostęp do forum ) i zastanawiam się, co zrobić na obiad. Przyszła mi do głowy pewna zupa z kurczakiem, więc pomyślałam, że się z Wami podzielę przepisem

Kurczaka (pierś) kroję w kostkę i obsmażam na złoto. Wrzucam do garnka, zalewam bulionem (lub woda + kostka rosołowa) i gotuję. Jak zmięknie dorzucam puszki - kukurydzę, groszek, czerwoną fasolę i pomidory bez skóry. Doprawiam pieprzem i odrobiną curry. Jest pyszna i lekko orientalna.

smacznego


"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą,
a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą"
- Robert A. Heinlein

Offline

 

#18 Jul-12-10 10:40:36

samanta77

Nasionko

Zarejestrowany: Jun-22-10
Posty: 10
Punktów :   
Twój nick na Farmeramie: samanta77

Re: Kulinaria :)

Ja na tiramisu z Twojego przepisu Aurayo jeszcze się nie zdecydowałam okropnie on pracowity a ja w takie upały strasznie leniwa jestem.
Ostatnio przypomniałam sobie surówkę którą uwielbiam letnią porą.

Surówka kalafiorowa
składniki: kalafior ( np pół dużego lub jeden malutki), natka pietruszki ( cały pęczek), pomidorki bez skórki i bez pestek w ilości 2-3, ogórek kwaszony lub małosolny też 2-3, ser biały najlepiej żeby był twardy taki co go można rękami rozkruszyć ( ja go daję tak koło 200g) dalej to co podleci może być np marchewka starta na tarce lub kilka rzodkiewek drobno pokrojonych lub papryka....co kto w lodówce ma i mu zalega.
Sos: jogurtu greckiego 2 łyżki, łyżka majonezu, łyżka musztardy, sól, pieprz

Kalafiora surowego ścieramy na tarce i lekko solimy w tym czasie kroimy pozostałe warzywka i dosypujemy do kalafiorka na koniec sos wymieszać wstawić na pół godziny do lodówki a potem wcinamy ze smakiem

Przepis powstał dawno temu jak mi jakieś straszne ilości natki z pietruszki zalegały a na wywczasach z własnym wyżywieniem byłam i nie szło tego inaczej przerobić. Polecam.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plwzor-zaproszenia-na-slub.eu pies nowofundland gwardiasqd